Negril, jamajský plážový raj

Čln na pláži Negril, Jamajka

Je obdivuhodné, ako sa Negrilu darí stále si udržiavať svoju uvoľnenú a pokojnú atmosféru pripomínajúcu raj, napriek tomu, že sa teší zároveň čoraz väčšej obľube turistov. Väčšina z nich pritom prichádza za volaním malebnej pláže, pôsobivých útesov a pestrej škále možností pre vodné športy. Okrem toho je Negril aj mestom s romantickým majákom, tropickými mokraďami, minerálnymi prameňmi a zábavným dobrodružným parkom.

Lákavé pobrežie Negrilu

Meno najväčšej pláže Negrilu si ľahko zapamätáte, keďže znie rovnako ako názov mesta a volá sa teda Negril Beach, hoci môžete o nej započuť aj pod prezývkou Pláž siedmych míľ (Seven Mile Beach). Všeobecne je považovaná za jednu z najkrajších, ak nie aj za najkrajšiu pláž celej Jamajky. Bielemu piesku tu robí spoločnosť výrazne svetlomodrá voda, kokosové palmy, hotelové rezorty, reštaurácie a školy ponúkajúce kurzy potápania. Už po pár lekciách sa tam môžete ponoriť pod hladinu jamajských vôd a plávať spolu s rybkami. Okrem opaľujúcich ľudí často postretnete na tejto pláži aj predavačov suvenírov a kuriozitou je, že viaceré zóny Negrilu sú označené ako oblasti, kde sa možno pohybovať buď s plavkami alebo aj bez nich.

Južný koniec pláže Negril zakončujú magické útesy Negril Cliffs. Odvážlivci tu skáču z útesov do mora a lokalita vám bude možno známa aj vďaka filmu Thunderball (1965) o agentovi Jamesovi Bondovi v podaní Seana Conneryho. Na útesoch sa nachádza aj slávna kaviareň Rick´s Café, z terasy ktorej získate pohľad na najkrajší západ slnka na Jamajke. Ak by ste si pohľad na tunajšie more chceli vychutnať z vyššej perspektívy, prejdite sa k majáku Negril Lighthouse, ktorý je so svojou výškou 30 metrov najvyššou budovou v Negrile. Potom čo premôžete mnoho úzkych točitých schodov, sa vám maják odvďačí skutočne nádherným výhľadom na pobrežie a aj on sám je romantickou lokalitou s veľkou dávkou fotogenickosti.

Ak zatúžite uniknúť ostatným turistom, vyskúšajte plavbu loďou k blízkej zátoke Bobby Cay, ktorej vody majú liečivé a terapeutické účinky. Môžno tu podnikať potápanie za tajomstvami miestnych koralových útesov, spraviť si rodinný piknik alebo len si tak leňošiť a opaľovať sa na pláži, koniec koncov ste predsa na dovolenke.

Adrenalín pre celú rodinu

Zatúžili ste počas pobytu v Negrile po dávke adrenalínu ? Hor sa do zábavného parku Kool Runnings Adventure Park, pomenovaného na počesť aj u nás populárneho filmu, Kokosy na snehu. Čakajú tu na vás tobogány, splav divokej vody v člnoch alebo kajakoch, bazén s umelými vlnami, obrovská trampolína, interaktívne ihrisko pre deti, paintball a mnoho ďalších atrakcií.  Zaujímavosťou je múzeum jamajského dedičstva a zábavný park ponúka tiež pestrý výber reštaurácií, predstavujúcich tie najlepšie špeciality jamajskej kuchyne.

Zaujímavosti v bezprostrednej blízkosti Negrilu

Keď sa vám zachce lepšie preskúmať tunajšiu prírodu, vydajte sa do mokradí Great Morass, rozprestierajúcich sa v dĺžke 16 kilometrov medzi riekou South Negril River a zátokou Orange Bay. Môžete tu uvidieť krokodíly, pestré motýle, tropické vtáky či prastaré korytnačky. Pri Morasse leží aj prírodná rezervácia Royal Palm Preserve, ktorá chráni jamajské palmy a je aj domovom prírodovedeckého múzea.

O niečo ďalej od Negrilu sa v priestoroch vápencových jaskýň nachádzajú aj termálne pramene Blue Hole Mineral Springs. Ich voda by mala mať terapeutickú moc a ílovité bahno bielej farby, ktoré ju obklopuje, je zase pre zmenu dobré na pleť.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *